Daruj květiny, daruješ (si dobrý) život!

images (16)Chvilku po svatém Valentýnovi přišel Mezinárodní den žen. Zase jsem dostala od svých chlapců růže. Potěšilo mě to. Takže peču jejich oblíbený dortík a muffiny. Chci potěšit i já je. Proto vůbec nechápu, jak si někdo může na tyto svátky stěžovat. Dodržování kalendáře vrací úsměv do tvé tváře!..dalo by se říci. Nevím, jak často dostáváte květiny, ale já moc ne. Protože je mám ráda, tak si je kupuju sama. Miluju žluté tulipány. Proto dostávám růže. Manželovi pravděpodobně růže evokují lásku až za hrob, tak pro to :).

Květinami jsem těšena právě na výše uvedené svátky, pak na narozeniny a samozřejmě jmeniny, vychází to 4x do roka, průměr činí tedy, že jsem podarovaná každé tři měsíce, což si, myslím, jde.  V mezidobí se těším sama, mám ráda květiny řezané do interiéru, i hrnkové, ale ráda vylepšuju i zahrádku, nebo nejdřív doma a pak je šoupnu na zahrádku. Už se těším, až po zimě vylezou všechny ty narciskové ostrůvky, které máme kolem domu. A po nich přijdou tulipány….

Je mi líto slečen, dam a paní, co touží být obdarovány květinami a sen se jim neplní. A je mi líto pánů, chlapců a chlapáků, kteří nemají koule tu květinu koupit. Mnohokráte jsem slyšela, že Valentýn je americký svátek, že tady nikdy nebyl a proto prostě kytka žádná nebude. Hodně chlapů však touží po nějaké americké zhovadilosti, ať je to džíp, nebo džíny, I-phone, Apple computer, nebo koukají na americké filmy, taky to dřív nebylo, přežít se to dalo, ale stejně si to pořizují, nebo na pořady koukají. To samé je s Mezinárodní dnem žen. To je zase komunistický přežitý karafiátový nesmysl. Vždycky jde se na něco vymluvit, třeba jako já včera, když jsem snědla už asi pátou tarteletku (pro dietářky, nebo nemilovnice sladkého je to kulatá máslová sušenka a uprostřed je koláč mléčné čokolády), že je to v pohodě, že dnes půjdu běhat – no, nepůjdu, nestihnu to, protože neděle je rodinná a pak mám pořád nemocného synka. Věděla jsem to, ale neměla jsem vůli si vzít třeba sladkou mrkev. Výmluvy,výmluvy, výmluvy.

Přitom právě tyto zimní měsíce by snadno mohly zachránit  nefunkční manželství či partnerství. Dva květinové dary za sebou! Každý zájem potěší, přece. A když se k tomu přidá diamant, věřím, že by to udělalo psí kusy se statistikou rozvodovosti.

Chlapi, pochlapte se!

Poznámka autorky – jestli jste dnes nebyly podarované, vytiskněte tento článeček a nechte ho na:

– nočním stolku

– přimagnetujte na lednici

– přiložte k vinotéce

– přiložte k baru

– nechte volně na záchodě

Za výsledek však neručím. Jen vy víte, jak jste si na trhu chlapů vybrala 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *