Chyba je jenom odchylka od normy!

images (20)

Dnes je svátek svatého Patrika, tak si trochu vzpomínám na svůj pracovně-studijní pobyt v Irsku. Je to už skoro dva roky, co jsem zpátky. Před dvěma lety jsem ještě juchala s několikatisícovým davem v Galway. Hromadné akce nemám příliš ráda, chtěla jsem jen tu atmosféru zažít. Irové svoji zemi milují a jsou na sebe/Irsko náležitě pyšní. I když ve světě dobrou pověst nemají – asi od té doby, co hromadně prchali do Ameriky, kde díky angličtině ovládli trh s alkoholem a politiku (takže kvůli penězům). Každopádně dobrou pověst má produkt „irská hospoda“. Ta je všude po světě, různě i v těch největších dírách, kdy majitel ví o Irsku asi jen to, že je to země původu Guinesse. Je to takové stabilní místo, asi jako McDonald´s.

My Češi bychom mohli být hrdí na to, že slova robot nebo tunelování jsou NAŠE a používá je celý svět. Jen si nejsem jista, jestli lidé v zahraničí o tom něco vědí. Přitom by nám to mohlo nadělat tolik stabilní popularity, že by Letiště Václava Havla bylo za rok malé. Mě přijde, že se stydíme. Stydíme se skoro za všechno.

Ráda bych tímto blogem dala najevo, že jsem sebevědomá Češka, která ráda dělá nové věci, nebojí se, hlavně se nebojí dělat chyby. Chybami člověk roste a učí se. Rutina je důležitá, a to velmi, ale bez toho, aby se dělaly chyby, tak by byla hrozná nuda, třeba by nebyl ani internet a já bych se tady nemohla vypisovat 🙂

Guinesse nemám, ale připíjím zeleným čajem. Lá fhéile Pádraig sona dhuit!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *