Alimenty pro tatínka

tataMoje kamarádka je velmi šikovná burzovní makléřka a její manžel je  čtyřicetiletý vyhořelý zedník.  Jak je životní cesty spojily nevím, v mládí děláme blbosti skoro všichni. Znám je dlouho, takže mi bylo již několik let jasné, že manželství nedopadne dobře. Kamila, věčně usměvavá, pozitivně naladěná a vedle ní pán, který všude vidí jen problémy. Kamila miluje cestování, manžel kanape a televizi. Před prázdninami si řekla dost. Nechtěl navštívit ani manželskou poradnu, nechtěl ani na dovolenou. Ke konci vztahu začal rodinu šikanovat. Když už začaly mít děti problémy ve škole, musela jednat. Je zajímavé, že některé rozvody trvají pár měsíců, u někoho soudkyně nerozhodne ani za tři roky. V jejich případě byl soud rychlý. Děti budou vyrůstat ve střídavé péči a Kamila bude dorovnávat jejich životní úroveň měsíčně poměrně vysokou částkou. O majetku zatím rozhodnuto nebylo, pravděpodobně se to potáhne několik let, v domě zůstal  pan Božský. Ke Kamilině smůle je totálně finančně negramotný, takže se bude muset starat i o jeho účty, aby jim do doby, než soud rozhodne, na majetek nesáhl exekutor. Svůj byt si díky rychlosti soudu koupit nemůže, je zatím v pronájmu. Když přijde exmanžel o práci, bude ho muset podporovat ještě víc. Nenechá přece děti v zimě a bez jídla. Příběh hrůzostrašný. Místo toho, aby se chlap zmátožil, měl na to času dost, začíná parazitovat na někom, kdo na sobě již několik let neúnavně pracuje. Na tomto případě je velmi dobře vidět, jak někteří muži neunesou úspěch svojí ženy, místo toho, aby se nechali motivovat, tak podráží nohy. Měl být pyšný na to, jak šikovnou má manželku a využít společné rodinné finance ke svému vzdělávání, ne táhnout všechny do problémů. V mém okolí není žena, která by si po rozvodu nějak výrazně finančně pomohla. Spíš naopak. Možná Sára Saudková, ale tu znám jenom z televize. Myslím, že by si měla otevřít Akademii a vyučovat ženy, jak se po rozvodu/rozchodu nenechat finančně zruinovat.

4 komentáře u „Alimenty pro tatínka“

  1. Jo, jo, kdepak jsou ty dřevní doby začátků masovejch rozvodů, kdy bylo pro mužskýho samozřejmý, že děti zůstaly u mámy a von si zabalil trenýrky, protože slipy ani boxerky ještě nebyly, k tomu pár košilí a dvoje kalhoty, nechal si vyměřit alimenty, zved se a šel. Jediný, co chtěl, bylo stýkat se s dětma a s tím většinou problém nebyl. Ale tak už to bejvá, že začátky jsou hezký. Doba pokročila a přitvrdila. Z vobou stran.

    1. Dobrý den, díky za příspěvek. Doba dost přitvrdila. Trochu mám ale pocit, že se něco 13.listopadem změní. Která žena bude chtít být sama s dětmi, když venku budou pobíhat členové IS? Možná jsme svědky konce rozvodů v Evropě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *