Bitchovky aneb zkouška dospělosti pro ženy

macechaZajímalo by vás, kdo jsou bitchovky? Jméno vzniklo z anglického slova, nepříliš pěkného, ale dost populárního, úplně náhodně, při dlouhých telefonických rozhovorech s mými, stejným „štěstím“ obdařenými kamarádkami. Jelikož originál je opravdu tvrdý, trochu jsme ho mateřsky zjemnily. Dříve se moc bitchovky nevyskytovaly, ale dnešní doba patchworkových rodin jim přeje. Jsou to dcery našich manželů nebo partnerů z předchozích vztahů, které se svými otci nežijí ve společné domácnosti, na rozdíl od nás. Jsou to naše víkendové a prázdninové „dcery“. Malé bitchovky jsou celkem neškodné a můžeme je i milovat, ale jakmile začnou lehce číst v mezilidských, v tomto případě rodinných vztazích, což bývá u dívek velmi brzy, řekněme, kolem pátého roku, začíná pro nás, macechy, PEKLO. Čím vztah  déle trvá, bitchovka začíná být expertkou na otcovy slabiny, z pekla přecházíme celkem rychle do fáze hororu. I z chytrého a  celkem normálního  a chápajícího muže se stává otrok své dcery, který se každým víkendem, stráveným se svou princeznou, stává pro nás, partnerky, cizincem. Kam mizí, ten milující manžel, partner? Bitchovka má vždycky přednost. Ve všem. Nejen před námi, ale i před dalšími dětmi v rodině, jsou-li. Všechno se točí jen kolem ní. Obzvláště šikovné bitchovky jsou schopné rozbít i stabilní vztah. S tatínkem to prostě umí. Znám případy, kdy došlo málem k zrušení svatby, protože prostě nechtěla být  toho štěstí přítomna. Tatínek to dodnes neunesl. Další malá bitchovka se nechala ve dvaceti letech naklonovat, aby tatínek, respektive macecha, měla o problém navíc. Jakoby nestačila jedna! Některé macechy tlak bitchovky natolik vyvede z míry, že raději z boje utečou. Další možnou strategií je vystrnadit nelehkého protivníka z ringu, což vede k tomu, že z veselého a usměvavého partnera se stane bručoun. Nabízí se jediné řešení. Udělat si z biologické matky bitchovky kamarádku a spojence v boji. Ani to vždy nevede k úspěchu. Krev není voda. Chtěla bych končit happyendem, ale ten není. Proto všem macechám bitchovek připíjím na zdraví a přeji hodně štěstí. Vždycky budeme hrát druhé housle. A když ne, tak vlastně ten chlap není normální. Life is bitch.

PS.To be continued. Prosím ty, kteří nemají s bitchovkami žádné zkušenosti o porozumění a nepište své zásadní rady. Možná mě budete chtít opravit s čárkami, ale psala jsem to tak zběsile v dlouhých souvětích, že se omlouvám za případné chyby. Děkuji.

2 komentáře u „Bitchovky aneb zkouška dospělosti pro ženy“

    1. krásný, ten článek o Jessice :). Doma jsem měla trochu s mým článkem problém. Ale doufám, že všichni tady chápou, že píšu opravdu hodně s „nadhledem“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *