Bůh není sexy!

 

  • 490661757Vzala jsem Božího jména nadarmo. Napsala jsem, že není sexy. Jenže mám k tomu své důvody. Dnes jsme (domácí úkol) si vyprávěli se synem o hříších. Vím, že je všechny znáte, ale i tak  je napíšu, pro připomenutí k nim přidám i jména ďáblíků, kteří jsou s tím kterým hříchem spojeni – mají hezká jména: Pýcha-Lucifer, Lakomství – Mammon, Závist – Leviatan, Hněv – Satan, Smilstvo – Asmodeus, Nestřídmost – Belzebub, Lenost – Belfegor. Samozřejmě jsme si povídali i o Ctnostech. Bohužel ho víc zaujmuly hříchy a ďáblové. Jak v literatuře, tak ve výtvarném umění.

Proč? Protože být ctnostný začíná být hřích. Hřích páchaný sám na sobě. Nebo jak přežít s tím být: pokorný, štědrý, přejícný, mírumilovný, cudný, střídmý (činorodý je zatím ok), aby z vás ostatní neudělali úplného idiota? Jak to mám všechno vysvětlit zvídavému dítěti? Když i já stále tápu a pochybuji, prostě nevím? Bože, prosím, snaž se!

PS – proč to letadlo spadlo? A pravdu! Snad nás netlačí někdo  k tomu, abychom zase přestali cestovat…..

2 komentáře u „Bůh není sexy!“

  1. Ctnosti jsou, byly a vždy budou „hříchem“ páchaným na sobě. Být štědrý, mírný, přející znamená upozadit svou „sobeckost“, osobnost, zájmy, názory…. To vždy byl přesný opak toho, kam nás svět směřuje. Všichni jsme samozřejmě naplněni ctnostmi až po okraj, tedy pokud nám svět nebere zrovna tu „naši hračku“.
    Ctnosti zkrátka nevoní. V podstatě nudí.
    Tím jsem vaše pochyby nikam neposunul, já vím. Nejsem Bůh, nejsem sexy, jsem muž 50-.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *