Byla jsem zlatokopka! a nestydím se za to

bez názvu (31)Jako mladá holka, tedy přesněji na prahu 30, jsem byla zlatokopka. A musím se pochlubit, že úspěšná. Sice už to bylo věkově na hraně, ale zvládla jsem to. I když se svým rýžovištěm (chlap, který se nechá rýžovat) už dávno nejsem, rýžuji pořád.  A kvalitně. Má to samozřejmě, jako vše v životě, určité háčky, ale co by člověk kvůli penězům a vůbec materiálnímu zajištění neudělal.

Vzhledem k tomu, že neznám kolem sebe moc úspěšných, tedy opravdu úspěšných zlatokopek, celkem logicky uvažuji, že mnoho dívek neví, jak si svoje rýžoviště najít a následně šikovně rýžovat. Napadlo mě, že bych mohla sepsat něco jako Rukověť úspěšné zlatokopky a vytřískat na tom, stejně jak to udělala Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc., v knize Muži chtějí potvory – jak získat pana Božského. Bohužel nejsem dostatečně motivovaná, moje rýžoviště je, zdá se, bezedné. Jak má člověk v sobě najít nějakou motivaci, když  mu pravidelně na účtě, měsíc, co měsíc naskakují astronomická čísla? Někdy mám sto chutí už zavolat a poprosit, ať nic neposílá. Jenže tak dlouho jsem se o ty peníze soudila, že mi snad i právem patří, bohužel se nedají  ani utratit.

Být zlatokopka není pro každou. Zaměstná vás to natolik, že není šance dělat něco jiného. Na svoji kariéru můžete zapomenout. Opravdu chytrá zlatokopka najde skvělé rýžoviště, dobře zainvestuje svůj čas, jeho peníze a pak ze vztahu vyskočí.  Teprve pak si najde OPRAVDOVOU lásku. Lehce se to píše, hůře se to dělá. Dobré rýžoviště není úplně padlé na hlavu, jinak by o své peníze už dávno přišel. Vydělávat je jedna věc, horší je peníze a majetek udržet a zhodnocovat. Nemyslete si, že zlatokopka je na rýžovištích jediný parazit. Takové dobré rýžoviště musí být velmi schopný a mít dobrou intuici. To zlatokopkám též přitěžuje situaci. Ke všem jiným kvalitám musí být i skvělá herečka a psychopat.

Na své zlatokopecké období ráda vzpomínám, byla jsem bezstarostná dívka, zajímalo mě pouze kdy a kam poletíme, jak který hotel mě překvapí svým výhledem, službami a marinou. Bavilo mě jachtaření, potápění, a jakýkoliv hodně drahý adrenalin. Ráda jsem pilotovala jeho letadlo. Bylo pěkné si zaletět dopoledne do Nice a večer zpátky. Hranice se však posunují ve všem. Současné zlatokopky mají možnost létat do vesmíru. A to už za to utrpení stojí.

Co chcete, do dokážete! Jen je potřeba vložit do toho chtění  trochu svojí energie. Držím všem palce.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *