Chcete mít soukromé vydavatelství?

images (21)Když jsem se vrátila před dvěma lety z Irska, přemýšlela jsem, co budu dělat. Věděla jsem, že v práci nemůžu trávit moc času, neb se budu muset věnovat dětem, které sice v tu dobu měly skvělou angličtinu, ale na českou školu to nestačilo. Neuměly psát psacím písmem a neuměly číst česky.

Do projektu jsem nechtěla dávat žádné peníze, pouze svůj čas a čas strávený studiem odborné literatury (knihovna). Vím, že umím dobře prezentovat svoje projekty a umím je/sebe i dobře prodat. Mám hodně ráda seniory, tak jsem si říkala, že bych chtěla zkusit pracovat v sociální oblasti.  Nejsem týmový hráč.

Česká republika je senzační v tom, kolik stále nechává svobody co se podnikání týče. Začít s projektem jsem mohla okamžitě. Vybrala jsem si jeden z mnoha domovů pro seniory, které máme v okolí a šla jsem odprezentovat svoje animační programy zaměřené na procvičování všech druhů pamětí. Zaštítila mě Charita – musíte být proškoleni, co se seniory můžete a co už ne a hlavně vás pojistí. Nejdůležitější bylo získat jejich důvěru, pak šlo všechno jak po másle.

Hovořili jsme spolu o všem, já jsem jim četla z novin, co se právě děje ve světě i u nás, na oplátku jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí z naší historie. Mému nejstaršímu klientovi bylo 98. Zpívali jsme si, tančili, a hodně hovořili o mezilidských vztazích. Seznamovala jsem je s veškerou možnou výpočetní technikou, hodně se jim líbil I-phone.

Asi v životě jsem neměla práci, která by mě takhle ohromně naplňovala.

Součástí projektu bylo zpracování jejich životních příběhů do knižní podoby, tuto část si klienti platili sami. Domluvená jsem byla jak s vedením domova seniorů, tak s rodinnými příslušníky. Bála jsem se samozřejmě, že bych mohla být nařknuta z podobného modelu, co dělali se seniory Šmejdi.

Jestli se vám tento projekt líbí, nechte se inspirovat, je to ohromně zajímavá práce. Kdo bude chtít, kontaktujte mě, ráda sdělím více informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *