Dívčí válka – příběh třetí, Milostný mnohoúhelník

madonnaCo si zasadíte, to sklidíte. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Všichni to víme a vůbec si nedáváme pozor na to, co zaséváme. Nechť příkladem je povídka o tom, jak opravdu dávat pozor na ty naše sazeničky.

Příběh z našeho města začal před mnoha a mnoha lety. Znám ho z vyprávění všech zúčastněných, ale i nezúčastněných osob.  Po prvé jsem ho  zaslechla u Lucerniček od Majky, protože ta bývala velká kamarádka s Jaruškou i s Luisou a samozřejmě i s Honzou. Vždycky jsem si sice myslela, že úspěchem dobré barmanky je její mlčenlivost, ale to neplatí u nás ve městečku. Takže rada pro ty, kteří se do maloměsta či vesnice teprve chystají je: co chcete, aby se vědělo se říká a opakuje, co je TOP SECRET, fakt mlčet, jinak všechno všichni vědí do druhého dne a ještě zformátováno dle IQ barmanky, číšníka či hospodského. Kdo říká, že umí mlčet, většinou ještě téhož večera použije všechny možné sociální sítě k tomu, aby se to o vás rozneslo rychleji 🙂 .

Jaruška byla za mlada opravdu pořádná krasavice. Dlouhé štíhlé nohy, krásný zadeček. Roztomilý obličejík rámovaly havraní kadeře. Potkala se s Honzou a zamilovali se do sebe. Láska to byla jako trám. Honza se ale asi necítil dostatečně chlapácky, že by měl jen jednu milou a občas se zamotal do nějakého dalšího vztahu, asi nejhorší to bylo s dcerou Danči, Míšou. Míša se jen tak nedala, sice jí bylo teprve 18, ale zachtělo se ji jít pod čepec a mít nějakou jistotu, asi.

Jaruška konfrontaci s Míšou neustála a chtěla skočit z okna. Naštěstí ji Honza v poslední chvíli zadržel. Někde tam asi začala v Jarušce klíčit nedůvěra v jejich vztah a kde se vzal, tu se vzal, objevil se v Jaruščině životě Karel, mladý, perspektivní podnikatel, bohužel již několik let žijící se zatím nic netušící Káťou. Honza se začal o budoucnost s Jaruškou bát a poprosil ji o ruku.  Té to neuvěřitelně zvedlo sebevědomí a Karel se do ní zamiloval ještě víc.

Honzovi bylo trochu divné, že se Jaruška nepodílí na svatebních přípravách, ale pak si to vysvětlil, že je to její první a nemá žádné zkušenosti a jeho už je to třetí, tak ho bere za profesionála. Jaruška svatbu nějak přežila a svatební noc už trávila v Karlově náruči. Ten nelenil a překvapenou Káťu ze dne na den vystěhoval. Manželství Jarušky a Honzy bylo do měsíce rozvedeno. Honzu a Káťu čekaly bezesné a nešťastné noci a tak se rozhodli, že osudu budou čelit společně. Bohužel nebo bohudík štěstí všech nemělo dlouhého trvání. Káťa se vrátila zpět ke Kájovi, Jaruška zůstala na ocet a Honza objevil novou lásku, ambiciózní studentku Luisu . Do roka a do dne se Kátě a Karlovi narodila Karolínka a …….jestli si myslíte, že Honzovi a Luise  též, tak jste na omylu.

Honza si pořídil dítě s Jaruškou, aniž by o tom Luisa věděla. Nevýhoda malého města je, že neudrží žádné tajemství. Chudák Luisa se od Majky v Lucerničkách o již pokročilém těhotenství dozvěděla a byl oheň na střeše. Spočítala si, že dítě bylo počato, když byla s kamarádkou (Petrem) na dovolené u moře.  Honza skončil na antidepresivech a Jaruška trávila těhotenství v partnerské izolaci. Tolik věřila, že se k ní Honza vrátí, ale Luisa měla s Honzou jiné plány. Narození Janičky však změnilo hodně lidem životy. Jaruška žije sama s Janičkou, Luisa si ze vztahu odnesla roztroušenou sklerózu a Honza? Ten si našel těhotnou Pepinu a vychovává s ní její dvě děti.

Už to vypadalo skoro na happyend, ale bohužel. Karlovi se přestali líbit ženy 40+, našel si 20+ a Káťu zase odstěhoval. Jediné, co Kátě z velké a skoro dvacet let trvající lásky (s přestávkami) zůstalo, je pevné a vysportované tělo, které jí všichni závidí. Myslela si, že je to jeden z klíčů úspěchu jejich vztahu. Proto málem omdlela, když uviděla novou Karlovu 20+ – k  jejímu velkému překvapení má prdel jak štýrskej valach.

Takže: u 20+ na velikosti zadku nezáleží, některým mužům jde u 20+ o IQ a smysl pro legraci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *