Dlouhé versus krátké vlasy!

bez názvu (28)

Možná si ještě pamatujete, jak jsem psala, že jsem byla se synem na tréninku. Máme takového šikovného a schopného trenéra (30) snowboardování (jak se píše správně, snad takhle). Minulou hodinu jsem mu vyprávěla o tom, co píšu teď za blog. Docela ho to zajímalo. Pak mi řekl jeho MOUDRO. Když jsou holky mladé a na lovu, tak mají krásné, dlouhé vlasy. Čím jsou starší, zkracují. Když vlasy zkrátí úplně, přestanou o sebe dbát a už je status lovkyně nezajímá. Mají dolovíno. A vůbec je nezajímá, že i ty vlasy jsou pro muže důležité, že tak si je vybrali. (Krátké pro něj znamená, že se nedá udělat už culík – pozn.aut.)

Asi dva týdny před tím, jsem se nechala celkem zásadně ostříhat. Střihu moje kadeřnice Alenka říká francouzský bob. Sundala jsem si helmu a ukázala mu můj nový sestřih – před tím jsem měla vlasy k lopatkám. Samozřejmě začal diplomaticky ustupovat, že tedy tenhle střih je ještě v normě (vpředu hodně vlasů, vzadu vystříháno) a šikovně odvedl řeč na to, jak si stáhnul skvělý film a o čem to bylo, protože o filmech si spolu rádi povídáme.

Tak jsem o tom začala přemýšlet a asi na tom něco bude. Proč by jinak existovaly studia, která vlasy prodlužují a dělají účesy objemnější? Já jsem svoje rozhodnutí o ostříhání s manželem tedy vůbec nekonzultovala, prostě jsem ho potom jen překvapila. Seznámil se se mnou a já měla vlasy dlouhé. Pak jsem si uvědomila, že můj nový sestřih nejvíc chválí ženy, že si nepamatuji, jestli mi můj francouzský bob pochválil nějaký chlap . Tedy vlastně ano, můj syn, prý se mu líbím jak v dlouhých, tak v krátkých, zlato moje.

Ač používám kvalitní přípravky (z řady Matrix, Biolage, vše pro fragile hair) a šampony z drogerie se u mě v koupelně nevyskytují, je patrné, že kvalita mých vlasů nedosahuje materiálu, jako když jsem byla mladá holka. Zatím žádné šediny, ale jsou prostě takové jemné, jemnější. S těmi kratšími si připadám víc upravenější a mladší. No, ale prostě asi v posteli není za co chytat, čím šimrat, čím pohazovat.

Zatím mi ještě vlasy rostou. Tak teď nevím, jestli se zeptat také na názor manžela, nebo si jít za svým a  nechat si ty krátké. Co když mi manžel řekne, že chce zpátky ty dlouhé?

Ježiš, ten život je tak těžký!

imagesMBB3V0G9

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *