Holky, nezapomeňte se usmívat!

images (12)Včera byl jeden z prvních jarních krásných dnů (i když kalendářně samozřejmě krutá zima), svítilo sluníčko a my si vyjeli se synem ještě užít na snowboard. Je to pravidelný trénink dětí, ale rodiče se mohou kdykoliv přidat. Přijde mi to geniální, protože nesnáším to čekání, než se dítě na zájmovém kroužku vyřádí. Sice jsem neskákala, jako ostatní, ale stálo to za to, technika se mi neustále lepší. Jo, a bolí to.  Cestou domů mě  rozradostnělý synek, kterému se vydařil nějaký skok, pochválil a jak že to byl nejlepší trénink za celou zimu. To maminku potěší a vytvoří upřímný úsměv ve tváři.

Cestou jsem se stavila v lékárně, kde jsem musela druhému synkovi koupit nějaké medikamenty, protože na něj konečně nastoupila ta zákeřná chřipka. Pořád jsem se usmívala. Mezi zamračenými ve frontě v lékárně jsem asi působila nepatřičně, neb mě pan lékárník úsměv opětoval a dokonce se mnou navázal komunikaci, líbila se mu má olympijská bunda, kterou nosili naši sportovci v Soči. Je fakt dobrá. Na otázku PROČ jsem si ji pořídila mě hned nenapadla kloudná odpověď a nechtěla jsem mu jen tak říct, že se mi prostě líbila a majitelka jednoho hotelu a lyžařské školy mi ji šikovně prodala se zajímavou slevou. Vybavila se mi teda slečna Samková a řekla jsem mu, že bych chtěla jezdit jako ona.

Cestou k autu mě úsměv stále neopouštěl, cestou k autu jsem zaznamenala pohledy mužů 30+ a výše.

Doma se mě manžel ptal, co se děje. Chápete?  Jen že je člověk usměvavý, zrelaxovaný a že je mu prostě fajn. Uvědomila jsem si, že jestliže zaznamenal tuto změnu, je jasné, že se normálně asi moc neusmívám. Šla jsem se mrknout do zrcadla a prostě úsměv sluší. A co to znamená? Chodit každý den na snowboardové tréninky? Ne, prostě se radovat a usmívat se, co nejvíc to jde.

Ještě se ve mě  včerejší hezké odpoledne drží, protože když teď píšu, tak se prostě do počítače usmívám, vidím to, odrážím se tam. Pamatuji se, ještě když jsem jezdila metrem a autobusem do školy (teď už jezdím autem jen), jak se mi všichni zdáli zlí a naštvaní. Ode dneška se budu snažit tedy usmívat, zkusím si to uvědomovat, člověk nejenže vypadá lépe, ale dělají se i jiné vrásky, než když je pusa naštvaně našpulená. Holky, smějme se 🙂 a budeme krásné…..Teď mě napadá, že budu muset napsat taky něco o zubařích a dentální hygieně, neb jen zdravý úsměv je krásný……….

images (13)IMG_2009

 

 

2 komentáře u „Holky, nezapomeňte se usmívat!“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *