Jsem macecha!

macechaJsme patchworková rodina. Manžel i já máme dítě z předchozích vztahů a potom ještě dítě společné.  Tudíž jsem víkendová a prázdninová macecha. Snažím se, ALE……..vládne mezi námi určité napětí. Manžel má dceru. A má také klasické výčitky, že nebyl ten správný taťka a nežije s její maminkou a žije s jinou paní. Tudíž se u nás rozmazluje a děláme to, co se jí zrovna dělat chce, či nechce. Dřív jsem si víc prosazovala svoje, ale časem jsem toho nechala, neb chci mít víkendy v klidu. Stávalo se také, že jsem byla tak nepříjemná, že manžel s dcerou trávili víkendy sami, bez nás. Musím se přiznat, že se mezi ní a mnou nevytvořilo žádné citové pouto, neumím ji pohladit, moc chválit, hezky si popovídat. Možná ji někdy i přehlížím. O víkendu ani nevařím, protože by stejně „moje“ jídla nejedla.

Asi jsem hrozná macecha. Neustále se musím kontrolovat, abych třeba „moje“ děti před ní nějak výrazně neupřednostňovala, což se občas bohužel stává. Být macecha je nevděčná role. Neumím si v ní najít tu správnou polohu. Musím mít ráda, protože je to přece lidské, na druhou stranu nemám žádné pravomoci,  musím být ta hodná, spravedlivá.  Nevím, jak se řekne macecha v mužském rodě, ale můj manžel tu roli zvládá naprosto v pohodě. Obdivuji ho. Mezi „svými“ a „cizími“ dětmi nedělá rozdíly, ani po citové stránce, se mi zdá.

S exmanželkou mého manžela si celkem rozumíme. Ona peče všechny sváteční dorty k nám do rodiny, někdy pohlídá naše děti, připravujeme pro našeho taťku různá překvapení např. společné focení dětí jako dárek. Někdy si jen tak zatelefonujeme. Takže na ní nežárlím. Mají nadstandardní vztahy, vždy se na všem domluví, ať je to v návštěvách jejich dcery, nebo na alimentech.

Někdy si připadám jako bestie a podvědomě jí koupím nějaký dárek. Každopádně ta holčička mi nikdy nic neudělala a já prostě nevím, jak se s rolí macechy mám sžít. Ten vztah má samozřejmě vývoj, ale nemyslím, že se u mě pocitově nějak lepší. Neumím si s tím poradit. A někdy se s tím trápím.

Jste macecha? A jak vám to funguje? Nějaké rady?

Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *