Kreativitou ke šťastnému životu

511823791Ať chci nebo nechci, můj mozek pořád něco vymýšlí. A když už by měl odpočívat a nechat mě i tělo spát, tak mi pomáhá mít naprosto skvělé, někdy dost bláznivé sny. Prostě jede pořád. Někdy až moc věci překombinovává.  Ale většinou je s mým mozkem zábava. Nenudíme se. A když už by k něčemu takovém mělo dojít, tak mi přehraje, jen tak pro mě, nějaký hezký film. Tolik premiér, co já si s ním zažila! Jedna věc je však kreativita, druhá věc je takový ten praktický život u nás v lese. Můj mozek mi vždycky poradí věc, že mě občas dostane mimo společnost. Někteří lidé ho nedokáží správně pochopit. Naštěstí jsem se s ním naučila už žít, občas ho ubrzdit a upřednostním zájem rodiny, tudíž to, abych výrazně díky němu nevyčnívala. I na tomto blogu se musím dost držet, protože zatím nevím, co všechno snese.

Svoje děti v kreativitě maximálně podporuji a dodávám jim potřebné zázemí k tomu, aby ji využívali ke svému prospěchu. Což mě bylo dost dlouho znemožňováno a za svoji kreativitu jsem se možná styděla. Věkem se vše mění, teď jsem na ni pyšná. Děti většinou mě velmi pozitivně překvapí. Například včera můj devítiletý syn. (pro poslech zmáčkni šipku vlevo 🙂 )

Složil, otextoval a nahrál tuto písničku. I když mi některé věci neříká, tak z písničky je evidentně slyšet, co mu běží hlavou. Jakákoliv forma sebevyjádření svých pocitů a tužeb je důležitá, protože člověk v sobě potom má čistěji, zbytečně v sobě nic nedusí. Samy (píšu pro ženy 40+) určitě dobře víte, co všechno s vámi můžou způsobit nevyřčená a nikým nepochopená přání (víno, antidepresiva). Možná syn pochopí, že když se mnou bude komunikovat, jakoukoliv formou, tahle se mi teda líbí hodně, tak se budu snažit, aby byl šťastný a vyjít mu vstříc. Určitě s tím v budoucnu potěší i svoji partnerku/partnera (ještě nevím).

Hodně by se mi líbilo, aby to naučil manžela a mohla bych dostávat písničky, veršíky či obrázky každý týden. Něco by se mu líbilo nebo nelíbilo a tak by pro mě vytvořil dílko. Někdy má totiž slovní komunikace omezené možnosti. Stejně jako sms zprávy. Když se však (např.)nakreslí na zrcadlo v koupelně po ránu srdíčko rtěnkou, tak se ani nemusí nic říkat a ten, pro koho je určeno (pokud není úplně natvrdlý/á), k vám přijde a dá vám pusu, úsměv nebo vás jen tak pohladí.

Věřím, že díky vlastní kreativitě můžeme mít daleko lepší život a s námi ti, kteří ho sdílí. Dokonce i svoji naštvanost můžete elegantně a velmi efektivně ukázat.  Nemusí se hned křičet, rozčilovat se, nebo dokonce jen mlčet a potlačovat zlobu. Dobře funguje např. když bych znovu použila symbol srdce: vystřižené v manželově oblíbené košili či tričku. Nedostatek něhy a sexu můžete kreativně naznačit pohozenými, např. nově zakoupenými či zapůjčenými, trenkami v koupelně a hodně neobvyklými květinami ve váze, je lepší posichrovat kombinací obou! U dětí mi kreativně funguje zákaz TV, počítače, mobilu apod.

Zkuste dnes své milé doma kreativně překvapit. Uděláte jim i sobě radost. Bez radosti je smutek, ten dělá vrásky a šedou barvu pleti a to my už přece nechceme. Jen usměvavá, růžolící žena plná radosti je krásná 🙂

 

icon_1_audio_x16

1 komentář u „Kreativitou ke šťastnému životu“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *