Nejgeniálnější logo světa

Olympic_rings_with_white_rims.svgDíky synovi jsem se dnes opět zamyslela nad nadčasovostí loga olympijských her. Podobu mu vtiskl baron Pierre de Coubertin už v roce 1914.  Občas, ale opravdu zřídka, mě napadá taková hloupost, související s barvami kruhů. Jak je možné že, za celou tu dlouhou dobu existence loga se neozvala nějaká proaktivní skupina, která by ho označila za silně rasistické? Je totiž velmi dobře vymyšleno. Řekla bych až geniálně. Žádný z kruhů nereprezentuje konkrétní kontinent. Coubertin dobře věděl, že čas plyne a v toku času bude docházet i ke změnám ve významu jednotlivých barev. Modrá může klidně zastupovat Ameriku (Avatar), červená Asii – významný věřitel Ameriky, komunismus v Číně, může symbolizovat také barvu ohně (vypalování pralesů), černá už rozhodně nereprezentuje jen Afriku……………..někdy bych něco tak geniálně chytrého chtěla vymyslet taky!!!!

6 komentářů u „Nejgeniálnější logo světa“

     1. I kdepak. Kdysi na plný pracovní úvazek. Teď spíš jako zpestření a zakotvení ve fyzickém reálném světě. Protože i ty „myšlenkové“ záležitosti musejí vyrůstat „ze země a bahna“ jinak se z nich stávají „hloupé přeludy.“
      No to jsem si krásně zafilozofoval, tak šup zpátky k pořádný práci…

     2. Zdravím, já teda nekopu, ale baví mě třeba sekat zahrada. Díra je hned vidět stejně, jako když za vámi zůstává pěkně seklý pruh trávy. Pohled na posekaný trávník, upravený, ve mně vyvolává pocity blaha.(asi jako když jdu od holiče 🙂 ). Vidíte, našli jsme společný styčný bod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *