Přijď, Duchu svatý – pomoz mi, abych své hříchy poznal

bez názvu (36)Můj syn chodí na náboženství. Já v tom nejedu, i když bych si to přála, ale chodil do katolické školy v zahraničí a když jsme se vrátili zpět do Čech, tak jsem ho v jeho víře chtěla podporovat dál. Někdy má sice s vírou problémy, protože neví, jestli ho Bůh má rád, když dostane ve škole poznámku,  občas   se za víru stydí (si myslím já). Když opravdu hodně tápe, tak si sedneme a snažíme společně řešit. Během dne můžu kdykoliv zavolat katechetce a ona mu vše převysvětlí, horší jsou chvilky, když jde třeba spát a na něco důležité ho si vzpomene a potřebuje to, jako každé dítě, vědět hned. Někdy jsou na jeho otázky všechny vyhledávače krátké.

Příští týden se budou děti připravovat na předvelikonoční zpověď a i já ho mám na svátost pokání připravit. Vzhledem k mému hendikepu s Kristem dostávám z kostela spoustu reklamních materiálů ke čtení a samostudiu. Nejzásadnější věci se synem probírám v autě při popojíždění mezi domovem a školou a mezi jeho kroužky. Je dost času a klid. Na věci víry se týkající se musím opravdu dobře připravovat, protože jsem začátečník. Při minulé mši mě pan farář přišel upozornit, že není dobré u svatého přijímání mít na hlavě čepici. Se slzami v očích jsem se za syna omlouvala, neb jsem to byla já, která ho nutila v té zimě na hlavě pokrývku mít. V kostele jsou sice vyhřívaná sedadla, ale jak všechny rozumné matky víme, teplo nejvíce utíká přes hlavu.

Připravuji se tedy, co mu budu celý následující týden ráno v autě sdělovat. Už úplně vidím, jak ho to nebude bavit, protože ráno poslouchá velmi rád Leoše Mareše a Evropu 2. Jsem zatím na začátku a už vidím, že to nebude jednoduché. Bod – Nevyslovoval jsem jméno Boží bez potřeby, neuctivě? Tak já tedy ano. Nevynechal jsem dobrovolně nedělní a sváteční slavení mše? ANO – jelikož maminka byla po flámu a nemohla sednout do auta, protože kdyby ji chytli, tak by měla zbytkáč.   Teď se opřu do syna. Body jako  – Byl jsem uctivý, ochotný, vděčný rodičům, pomáhal jsem jim, nezarmoutil jsem je, modlil jsem se za ně? HAHA. A teď to skoro vrcholí – mám dva syny, řežou se jak psi, občas – takže: bod 5 Láska k sobě a bližnímu – nebyl jsem zlostný? mlsný? zachovával jsem dobrovolný půst? – Cvičil jsem se v sebeovládání? Nenadával jsem jiným? Nebil jsem jiné? Netrápil jsem zvířata? (upadl mu 2x křeček).

Body jako Čistota (nemluvil jsem nestydatě např.), Spravedlnost (neutrácel jsem zbytečně např.), Pravdivost (nelhal jsem např.) raději nebudu rozvádět. Určitě je porušuji já, maminka, několikrát denně a děti bohužel rodiče napodobují. Jsem z celého předvelikonočního pokání úplně vedle, protože jak on může být tak perfektní, když maminka občas mluví sprostě a kupuje si pořád nové boty?

Asi že je dítě, tak mu všechno u Boha vychází. Já i manžel jsme z toho tak perplex, že když je nám ouvej, tak syna poprosíme, aby se za nás pomodlil. Každopádně je strašně krásné, jak se přes syna stávám lepší. Protože i já vím, že jsem tento týden několikrát zhřešila a je mi trapně. Například jsem použila jednoho bratra Facebook k tomu, abych měla větší sledovanost na svém blogu. Mám si to trochu za zlé a doufám, že mi odpustí.

I já odpouštím jemu, že ……………………………………..

Bůh s Vámi. 🙂 A stejně jsem na svého synka pyšná, že se umí tak dobře pomodlit, že když ráno hledám klíče od auta, vždycky je najdu.

Amen

 

 

2 komentáře u „Přijď, Duchu svatý – pomoz mi, abych své hříchy poznal“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *