Skleničkou k atraktivitě

183742900Vědci fotografovali lidi, kteří právě vypili dávku alkoholu odpovídající sklence vína. Pak se ptali jiných lidí, jak se jim líbí. Lehce opilí jedinci vyšli ze srovnání hezčí než střízliví.

Většina čtenářů bude mít asi zkušenost, že když se opijí, připadají jim osoby opačného pohlaví (nebo stejného, záleží na preferencích) najednou atraktivnější. Kupodivu to ale funguje i v opačném směru. Lidé, kteří jsou mírně ovíněni, vypadají hezčí. V časopise Alcohol and Alcoholism to tvrdí skupina vědců vedená Marcusem Munafoem z Bristolské univerzity. Je možné, že alkohol mění výraz obličeje. Vylepšuje náladu. Veselí lidé většinou vycházejí z psychologického měření jako atraktivnější než smutní. Pořád ale není jasné, proč efekt při vyšších dávkách alkoholu mizí. Lidé jsou většinou veselí ještě dlouho potom, co vypili daleko více, než snesou.

Dva výše uvedené odstavce jsem opsala z dnešního vydání časopisu Týden. Je to hrozné číst zrovna v době mého jarního detoxu. Člověk se snaží, aby vypadal lépe, pořád cvičí, rozhodne se kvůli krásné postavě abstinovat a pak se dočte, že bude atraktivnější, když se tu a tam napije. Minulý týden jsem se zase dočetla, že je velmi zdravé pít každý den, že se tím trénují játra.

O víkendu chystáme doma velkou rodinou předvelikonoční veselici. Budeme tu mít manželovu rodinu přes celý víkend. Dostala jsem seznam alkoholických nápojů, co mám objednat. Manžel nezapomněl ani na mé oblíbené víno. Zeptala jsem se ho, jestli si náhodou nevšiml, nebo na blogu nečetl, že zrovna pročišťuji organismus a hubnu. Řekl mi, že si jednou za čas musím dát, že je se mnou legrace.  Opravdu není jednoduché abstinovat. Okamžitě jdu objednat časopis Alcohol and Alcoholism. Vždy je přínosné o svém nepříteli mít víc informací a nenechat se jen tak zmanipulovat. A věřím, že už existuje nějaký alkohol, po kterém se hubne, jen o něm nevím. Skleničkou k atraktivitě je překrásné motto. Teď už je mi jasné, proč jsou Češky nejkrásnější ženy na světě 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *