Škody každé facky, co padne vedle!

bez názvu (32)Představte si situaci. Přijdete ráno do práce a naštve vás kolega/šéf. No, tak mu dáte facku. Na ulici do vás někdo vrazí, ani se neomluví, šup kopnete ho do zadku. Na poště ve frontě uvidíte předbíhajícího, chytnete ho za ucho a trochu mu ho pokroutíte. Prodavač vám vůbec nerozumí, snažíte se svůj problém opravdu dobře vysvětlit. Vysvětlujete, vysvětlujete a nic. Vezmete tedy prodavačku za vlasy a vytaháte jí prostě za pačesy.

Je to divné, že? Až zvrácené?  Ubližovat cizím lidem. JENOMŽE: kdo z vás svoje nikdy neuhodil SVOJE dítě? Přes ručičku, přes zadeček, facičku…Protože je to výchovné, protože v Čechách jsme na to zvyklí, má to tradici a historii. Protože je to jednodušší, než dítěti vysvětlit, co a jak se má dělat a co už ne. Protože my jsme od rodičů taky občas jednu chytli a na naší výchově se to  PŘECE nepodepsalo.

A je to tady: NÁSILÍ VŽDY PLODÍ NÁSILÍ. Jako vy bijete svoje děti, tak vaše děti budou uplatňovat fyzické tresty na svých dětech, protože děti jsou kopiemi svých rodičů. A nebudou se bránit tomu trochu někdy napadnout i svého spolužáka, protože, když to dělají rodiče, tak to je přece normální a povolené.

Sami sebe určitě občas omluvíte, že jste dítko plácli. Je to ale neomluvitelné a páchá to na dětech neuvěřitelné škody v sebeúctě, na sebevědomí. Navštívila jsem párkrát mateřské centrum, tělesné tresty tam byly na denním pořádku. Na dětských hřištích ho vidím neustále. Naštvaný rodič nemá problém bouchnout dítě hůlkou na lyžování, to sem viděla letos ve frontě o jarních prázdninách. Ostatní čučí a dítěti nikdo nepomůže, naštvaného rodiče nikdo nezastaví, je to přece jejich dítě, nebudou se mu do výchovy motat. Je to povolené násilí.

Kolikrát jste slyšeli přísloví: škoda každé rány, co padne vedle?

Fyzické tresty u dětí by měly být zakázány! Možná by pomohlo, kdyby se za fyzické týrání dětí udělovaly vysoké pokuty. Nějak se začít musí. Dítě není nástroj k vyřešení naší frustrace, arogance nebo léčení vlastních mindráků. Od toho jsou psychologové, psychiatři a další terapeuti.

STOP NÁSILÍ NA DĚTECH!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *