Svátek matek vs. střídavá péče

185947707Děti rozhodně mají právo na oba dva své rodiče. Jaké práva mají rodiče, teď myslím, matky, na komfortní život, když je dítě na návštěvě u svého tatínka? Když nemám syna doma, stýská se mi tak hrozně, že spím v jeho posteli. Když je syn se svým tatínkem, celý zbytek mojí milované rodiny trpí tím, jak se ze mě stane ten nejnešťastnější člověk na světě. Rok jsem zažila střídavou péči a musím říct, že to byl nejhorší rok mého života. Ten rok mě připravil o sladké pusy od syna, protože v rodině u tatínka je pusa na pusu výrazem pedofilie. Jinak si to vysvětlit nedokážu. Už se nepusinkujeme. Zítra je Svátek matek, den kdybych měla být svými dětmi a mužem oslavována. No tak nebudu. Jsem tak debilně velkorysá, že posílám oslavovat syna můj den s někým jiným. Abych řekla pravdu, vůbec si nedovedu představit, až mi ho někdy v budoucnu odvede nějaká slečna. Ještě že už trénuji takhle od jeho mládí. Jdu si zaběhat, sice trochu prší, ale aspoň déšť smyje moje slzy 🙂  Nebo jinak, zítra budu oslavovat tím, že budu celý den masírovat nohy mému muži, budu mu říkat, jak je nejlepší ve všem na celém světě (a budu to asi dělat radši každou neděli), protože kdybych měla posílat někam na návštěvy ještě toho druhého syna, to už bych asi vážně nepřežila.

4 komentáře u „Svátek matek vs. střídavá péče“

 1. Přeju všechno nejlepší k svátku matek.

  Taky mám střídavou péči, taky je mi po dětech strašně smutno, když jsou s matkou. Ale jsem otec.

  strašně doufám a přeju si, aby současný systém, kdy jsou muži masivně diskriminování OSPODy a opatrovnickými soudy změní, protože mám dva syny.

  1. Děkuji. Střídavou péči chápu, ale nikdy jsem nepochopila, proč někteří muži chtějí střídavou péči a pak se o děti starají jejich ženy/přítelkyně/milenky/služky nebo maminky a taťkové jsou prostě pryč. Moje dítě si střídavou péči už nepřeje. Nezlobte se, Hansi, ale v některých případech mi přijde, že otcové nechtějí platit alimenty k rukám maminek, tak se snaží o větší rozsah péče. I některé maminky asi nejsou ideální, ale, Hansi, já jo. Hezkou neděli. Mě přijede syn až večer, ale nechal mi tady schovaný dáreček, hezky to vymyslel.

   1. Já jsem chtěl SP jen proto, že jsem chtěl své děti vychovávat a mít s nimi zdravý vztah. abych se přiznal tak alimenty mi tenkrát ani do hlavy nepřišly. Kvůli nim jsem to nedělal, stejně je platím, ale to nevadí, hlavní je, že můžu být se svými dětmi.

    1. Skvělý, díky za komentář. Jak píšu v úvodu příspěvku, vím, že děti mají právo na oba rodiče, já jsem jen psala svůj pocit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *