Kyselá velikonoční nádivka

490661757

Milý deníčku, dnes je zrovna takový den, kdybych nejraději neexistovala. Nemám vůbec na nic náladu a ani se netěším na Velikonoce, které mám ráda skoro tak stejně jako Vánoce. Pocit totální bezmoci se střídá s beznadějí. České soudnictví je opravdu kapitola sama o sobě. Totální alibismus bez jakékoliv  (o růžové už vůbec nepřemýšlím, ač jsem optimistka) vyhlídky do budoucna. Pravděpodobně se budu soudit do té doby, než paní soudkyně neumře a pak ta další a další, protože soudci asi nechodí na nějaké školení, semináře, asi se dostatečně dál nevzdělávají a zasekli se tam, kdy obdrželi lejstro, že mohou vzít život lidí do svých rukou. U soudců totiž neplatí: nevím, nerozumím, je to složité, tam se nedeleguje. K nim to slovo ještě nedorazilo. Zajímalo by mě, jaký je to pocit tak zásadně zasahovat do života lidí. Chodí na nějaké přezkoušení, že nevyhořeli, že netrpí depresí a že prostě nejsou morálně na výši? Svůj příběh bych teď asi nejlépe připodobnila k lidem, co si sedli do letadla a nevěděli, že ho řídí magor, který si neváží svého života a tak opovrhuje i životy ostatních a tak to prostě nasměruje do skal. V klidu.

Jestli vám všem můžu poradit a jestli to jen trochu jde. Snažte se tím, jak žijete a myslíte  předejít tomu, aby váš život a život vašich nejbližších byl v rukách soudce. Nikdy nevíte, k jakému blbovi vás spisová značka zavede. Hezké Velikonoce všem.

Jo a ani na ten sex nemám chuť, fakt díky.

2 komentáře u „Kyselá velikonoční nádivka“

  1. Milá Lucko, příběh znám a jak vidím, nijak se to nepohnulo kupředu a beztrestnost soudců za jejich rozhodnutí jim dovoluje řídit váš život. Držte se, nenechte si zkazit Velikonoce blbem, který léty praxe ztratil chuť prozkoumat řádně spis a rozhoduje podle §, jejichž význam mu nezřídka uniká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *