Vyklátíme stereotypy!

stereotypyJsme stereotypy tak zaneřáděni, že je na čase s nimi pořádně zatočit. Nechci, aby mi zabíraly v mozku místo a úplně zbytečně a výrazně ovlivňovaly můj život. Nechci už  žít v zajetí stereotypů. Zkusím od sebe všechny navyklé vzorce chování jednoduše vypudit. Je mi jasné, že to je běh na dlouhou trať, ale nedám se. Kdybych byla zaměstnaná, hned zítra bych si zašla nechat zvýšit plat, aby dosahoval stejné výšky, jako ten kolegy na stejné pozici. Nevím, čím si to zasloužil. Hloupý stereotyp! Přestanu se skrz prsty dívat na cigoše, tedy Romy a nebudu už o Němcích vyprávět, jak jsou pintlich. Přestanu obdivovat Francouzky kvůli jejich šarmu a nebudu vyprávět o Italkách, že maj´velký zadek. Přestanu kupovat bělící prací prostředek, protože nejlepší na zaskvrněné bílé prádlo je stejně soda. Vím to a stále utrácím za drahé prášky. Ze zvyku. Jak magor. Taky přestaneme pravidelně v neděli obědvat řízek s bramborovou kaší a okurkovým salátem. Nebo to už je rituál? Nejsem si jistá, tak to zatím zachováme, rituály jsou pro rodinu fajn. Slibuji, že nebudu vyprávět hovadiny o Babišovi, protože jsem se s ním v životě nepotkala a nemám důvod ho pomlouvat. Kopírovat dav prostě nechci. Také s prezidentem jsem nikdy nekalila, proč by hned měl být alkoholik? Prostě to má rád. Už se taky ani nebudu bát, že mi manžel uteče s nějakou mladicí jen kvůli tomu, že má krizi středního věku. To je ten nejhorší stereotyp, který jsem kdy slyšela. Co by si s tou mladou holkou asi povídal?

4 komentáře u „Vyklátíme stereotypy!“

  1. Že by jen takhle polovičatě?
    Seberte význam VŠEM myšlenkám, VŠEM pojmům, rozdrobte slova na písmena, písmena na čáry a ty na drť a z té drtě si postavte, co vás napadne, a když vám to nebude po chuti, zas to rozdrobíte a postavíte si to zase jinak.
    Svět se tím sice nezmění ani o ň, ale vy alespoň ochutnáte volnost a nespoutanost… protože do té doby platí, že vlastní myšlení je nejspolehlivější vězení.

    1. To jste mi to zase hezky napsal! Ale základní myšlenku jsem měla dobrou, ne? Díky za příspěvek.

  2. Samozřejmě.
    Já to mám jednoduché. Jenom dopovím, co vy jste objevila. Takovej po bitvě generál…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *