Zkusme poslat do čela našeho státu prezidentku

irena VÁLOVÁČlověk by měl znát v určitém věku své limity, své přednosti, dovednosti a měl by vědět, na co má a na co už, nebo zatím, ještě ne. Ač si občas sama lžu do kapsy, jak šíleně jsem perfektní, vím stále na čem mohu pracovat a co mi již – například moje osobnost – nedovolí. V poslední době mě hrozně rozčiluje, co se děje na politické scéně, která nám všem velmi zasahuje do normálního koloběhu života, ač si to třeba vůbec neuvědomujeme. Ráda bych nějakým způsobem osobně politiku ovlivňovala, ale nejde to. Nemám na to povahu a historii, zkušenosti, znalosti ani nemám dost dobrou sociální inteligenci. A to se fakt nepodceňuji. Znám ale jednu paní 40+ , která na to má, znám ji dlouho a dám za ní ruku do ohně. Jmenuje se Irena Válová. Ráda bych s vámi udělala takový malý pokus.. Pojďme zkusit naší silou žen 40+ malý politický (zá)tah. Zkusme lehce znepokojit politickou scénu. Jen to zkusíme, jestli na to máme. Prosím! Irena je moje kamarádka už spoustu let. Má na to být naše prezidentka. Asi nemá tedy zatím ambice, ale pojďme jí společně podpořit. Pojďme podpořit sebe. Ireně by asi nenapadlo být prezidentkou, ale když jí dáme sílu, mohla by o tom začít uvažovat. Pojďme zkusit zvolit některou z nás. (Jestli máte nápad na někoho jiného, sem s ní, ale přemýšlejte o tom. Já jinou podobnou ve svém okolí neznám.) Pojďme ukázat sílu žen 40+. Děkuji.

Návod: Lajkujte prosím facebookovou stránku vytvořenou pro tuto příležitost,  ODKAZ NA FACEBOOK a sdílejte ji. Pravidelně prosím o lajky na příspěvkách .A znovu je sdílejte. Zkusme se spojit a ukázat společnosti, že ženy 40+ táhnou za jeden provaz. Aspoň za tu legraci to stojí. Díky

Více o Ireně: Irena Válová je novinářka, editorka, zástupkyně šéfredaktora i publicistka v tištěných médiích, ale i v rozhlasech a televizích. Mimo jiné referovala o politických událostech z krizových oblastí: přechod k demokracii v JAR, referendum o Saddámu Husajnovi v Iráku či rušení amerických základen na Filipínách. Šest let byla zpravodajkou ze Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Na základě publikovaných rozhovorů s americkými právníky o konfliktu zájmů v politice obdržela stipendium od velvyslanectví USA v Praze, v roce 1994 pak v Chicagu certifikát USIA tištěná žurnalistika v USA. V 90. letech též absolvovala několik stáží na téma demokracie ve Švýcarsku. V roce 1998 byla zvolena předsedkyní Syndikátu novinářů ČR, o rok později se stala členkou Řídícího výboru Evropské federace novinářů se sídlem v Bruselu. Tři roky vedla sdružení pro svobodný tisk Media Observatory ČR. Od roku 2001 je na volné noze jako autorka, editorka i mluvčí. Spolu s advokátem a nyní zvoleným soudcem Evropského soudu pro lidská práva za ČR ve Štrasburku JUDr. Alešem Pejchalem je autorkou knihy Základní slova: rozpravy o svobodě, společnosti, procesu, politice a právu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *